• Zápis

Zápis do Materskej školy, ktorá je súčasťou  ZŠ s MŠ  Hraň,

na školský rok 2019/2020

Miesto zápisu: Základná škola Hraň -riaditeľňa

Termín zápisu: pondelok 15.4.2019   od 13.00 – 15.30 hod.

Podmienky prijatia na predprimárne vzdelávanie:

1.Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku.

2.Výnimočne možno do materskej školy prijať dieťa po dovŕšení dvoch rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky, vrátane kapacitných možností školy. Dieťa mladšie ako dva roky do materskej školy nemožno prijať ani na adaptačný pobyt alebo diagnostický pobyt.

3.Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky alebo mu bolo dodatočne odložené plnenie povinnej školskej dochádzky.

4.Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa, ktoré dovŕšilo piaty rok veku, dieťa s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky a dieťa s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.

5.V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, riaditeľka materskej školy pri prijímaní uprednostní:

a) deti ktoré dovŕšili piaty rok veku,

b) deti s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky,

c) deti s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky,

d) deti vo veku od 3 rokov,

e) súrodencov detí navštevujúcich materskú školu,

f) v prípade prijatia dieťaťa do 3 rokov veku prednostne tie, ktoré do 31.12.2019 dovŕšia tri roky veku a nástupom do materskej školy k 2.9.2019.

6.Na prípadné priebežne uvoľnené miesta po termíne zápisu riaditeľka materskej školy prijíma deti v zmysle bodu 4 a5.

V materských školách pri prijímaní detí neplatia školské obvody a prijatie dieťaťa do materskej školy nie je možné explicitne viazať na trvalý pobyt v danej obci, v ktorej sa nachádza materská škola a ani napr. na zamestnanosť zákonných zástupcov.

Spôsob prijímania žiadostí a podmienky zápisu:

1. Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú predloží riaditeľke školy.

2. Súčasťou žiadosti zákonného zástupcu o prijatie dieťaťa do materskej školy je potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

3.V prípade, že má dieťa rozhodnutie o dodatočnom odklade plnenia povinnej školskej dochádzky, zákonný zástupca ho predloží riaditeľke materskej školy spolu so žiadosťou o prijatie dieťaťa do materskej školy aj s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.

4.Riaditeľka materskej školy má za týmto účelom vyhotovený pre zákonných zástupcov príslušný formulár, v ktorom požaduje informácie iba v rozsahu § 11 ods. 6 školského zákona (zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov), ktorý vymedzuje právo pre školy a školské zariadenia získavať a spracovávať osobné údaje a o:

o deťoch v rozsahu • meno a priezvisko,

• dátum a miesto narodenia,

•  bydlisko,

• rodné číslo,

• štátna príslušnosť,

• národnosť,

• fyzického zdravia a duševného zdravia,

• mentálnej úrovne vrátane výsledkov pedagogicko-                                                             psychologickej a špeciálno-pedagogickej diagnostiky, o         identifikácii zákonných zástupcov dieťaťa

• meno a priezvisko a adresa trvalého bydliska- obč. preukaz

• kontakt na účely komunikácie.

Žiadosť o prijatie do MŠ U nájdete na webovom sídle zshran.edupage.org  v sekcii ,materská škola  - tlačivá , alebo priamo v ZŠ s MŠ u riaditeľky školy.

Kontakt:

Mgr. Adriana Naďová,